Chevrolet Caprice – legendarny fullsize

Suplement do artykułu od użytkownika Caprice'a - Marcina

Zawsze marzyłem o własnym V8. Moje marzenie spełniło się w 2005 roku, będąc studentem drugiego roku postanowiłem wybrać się za Ocean w poszukiwaniu samochodu. Przeglądając oferty w Polsce trudno było trafić na zadbany model w rozsądnej cenie. Po około dwóch tygodniach znalazłem samochód, jakiego szukałem. Był zaniedbany, ale sprawny technicznie i co najważniejsze – bezwypadkowy.

Prezentowany poniżej Chevrolet w Polsce jest już od 2005 r., od tego czasu przeszedł kilka zmian zarówno stylistycznych jak i mechanicznych, a dalsze są powoli realizowane. Samochód przeszedł naprawy blacharsko-lakiernicze oraz zmienił swój kolor na czarny metalik, światła zostały (niestety) dostosowane do polskich wymogów, a standardowy silnik 305 cali został zastąpiony jednostką LS1 pochodzącą z Pontiaca Trans Am z 2000 r. jest to ten sam motor, który występuje w Chevrolecie Corvette C5.

Silnik nie został wymieniony, ponieważ stary już się zużył, został wymieniony, ponieważ właściciel potrzebował czegoś mocniejszego, szybszego a stary silnik jeździ i sprawuje się doskonale u nowego właściciela, który jest z niego bardzo zadowolony i będzie jeszcze przez wiele lat i setek tysięcy kilometrów.

W dalszej kolejności zmianie ulegnie zawieszenie, hamulce oraz układ przeniesienia napędu, który wyposażony zostanie z mechaniczną blokadę dyferencjału (tzw. szpera) – są to zmiany konieczne, aby móc wykorzystać moc, jaką oferuje jednostka napędowa.

Na dzień dzisiejszy jest to jedyna tego typu konstrukcja w Polsce i jedna z niewielu w Europie, jeżeli nie jedyna. Samochód jest użytkowany, na co dzień do codziennego poruszania się do pracy czy sklepu. Daje niesamowitą przyjemność i wrażenia z jazdy nieporównywalne z europejskimi samochodami.

Kto już raz zetknie się z amerykańską motoryzacją, istnieje bardzo duża szansa, granicząca z pewnością, że już nigdy nie wróci do europejskiej motoryzacji – tej jakże przyjemnej niszowej „choroby” nie da się wyleczyć.

To sposób życia.

 

Zapraszamy do dyskusji na forum

 

poprzednia strona

No Comments Yet.

Leave a comment