Nowa strona – trzecia odsłona RoadRunners.pl


 

Niektórzy z Was, pamiętają jeszcze zapewne pierwszą stronę roadrunners.pl, która miała swoją premierę w 2009 roku. Funkcjonowała w oparciu o silnik joomla, który mimo swoich możliwości, był trudny w obsłudze dla osób o nieznacznej wiedzy informatycznej. Z tego względu, w 2016 roku, kiedy to w wyniku braku aktualizacji stara strona zaczęła sypać błędami, zdecydowałem się stworzyć nową stronę w oparciu o wordpress. Niestety nie potrafiłem zaimportować zawartości starej strony i postanowiłem przenosić wszystko ręcznie. Obowiązki domowe, praca zawodowa itp. spowodowały jednak, że do dziś zostało przeniesione może 10-15% zawartości z pierwszego serwisu, a dzięki zaangażowaniu pozostałych twórców serwisu, pojawiło się też trochę nowych wpisów.

Na szczęście strona, którą zbudowaliśmy na wordpressie, również się nie obroniła przed upływem czasu i odmówiła posłuszeństwa. Tak właśnie powstała ta strona. Trzecia strona. Zupełnie nowa, prosta, jasna i przejrzysta w formie, której największym atutem jest fakt, że udało się do niej zaimportować zarówno zawartość pierwszej jak i drugiej wersji serwisu RoadRunners.pl.

Aktualnie trwają prace nad zaktualizowaniem zdjęć i poprawieniem starych wpisów, natomiast merytorycznie wszystko jest jak było 🙂 .

Serwis Roadrunners.pl jest chyba najdłużej działającym w Polsce miejscem zrzeszającym miłośników i pasjonatów aut amerykańskich z największą bazą wiedzy i artykułów. Nasze forum dyskusyjne działa od 2006 roku (a ciągłość bazy danych powoduje, że nadal dostępne są pierwsze posty ojców założycieli 😀 ). W latach 2011 – 2013 zorganizowaliśmy również całkiem udane ogólnopolskie zloty samochodowe. W 2016 roku odbyło się natomiast spotkanie piknikowe na Kaszubach.

Myślę, że nadszedł czas przywracania RR do dawnej świetności. Niech ta strona będzie na to dowodem i zachętą dla reszty z Was do aktywniejszego udziału w całym tym przedsięwzięciu poświęconym przede wszystkim integracji i poszerzaniu grona wielbicieli motoryzacji zza oceanu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *