RoadRunners.pl w 2010


Koniec roku kalendarzowego to zawsze czas podsumowań tego, co udało się zrobić w mijającym roku, tego, co było najlepsze oraz snucia planów na przyszłość. Jako, że 2010 był pierwszym pełnym rokiem działalności portalu i nieformalnego klubu warto przypomnieć sobie o sukcesach i porażkach minionych 12 miesięcy. 

W rok 2010 RoadRunners.pl wszedł jako mały, prowadzony przez jedną osobę, istniejący 2 miesiące serwis internetowy. W styczniu na stronie było opublikowanych 30 newsów i tylko 7 artykułów. Jeden z nich, jak się okazuje był strzałem w dziesiątkę. "Automatyczne skrzynie biegów – obsługa i użytkowanie" w dniu dzisiejszym ma już 2732 odsłony i jest najchętniej czytanym artykułem w naszym serwisie.

W pierwszych miesiącach 2010 oglądalność strony nie była duża, ale rosła z miesiąca na miesiąc, co dodawało mi, jako jedynemu prowadzącemu portal, chęci do pracy. W styczniu i w lutym średnia liczba unikalnych wizyt to 1500 lokalizacji.

Jeżeli wspominamy już o ekipie prowadzącej RoadRunners.pl nie wolno zapomnieć o Agnieszce, mojej żonie, która przygotowuje wszelkiego rodzaju grafiki, zdjęcia, itp. oraz o Bartasie, który jest webmasterem portalu i dzięki któremu całość tak pięknie wygląda i działa bezawaryjnie dzień za dniem. W marcu do redakcji dołączyło dwóch redaktorów, Karol i Cezary. Obydwoje wnieśli nowe pomysły i wiedzę o amerykańskiej motoryzacji oraz nowy entuzjazm w redakcyjne progi. Od tego czasu RoadRunners.pl ruszyło do przodu z potrójną mocą. Początek sezonu spotkań i zlotów oraz świetne artykuły i newsy windowały miesięczne wyniki odwiedzin coraz wyżej i wyżej. W maju mieliśmy już ponad 4000 unikalnych wizyt i ponad 10 tys. wywołań. W maju także, nasza redakcja spotkała się po raz pierwszy w realu na zlocie aut amerykańskich klubu AECC w Oleśnie. Wtedy nasza współpraca zacieśniła się jeszcze bardziej, a do redakcji dołączył kolejny wielbiciel amerykańskich samochodów, ale przede wszystkim świetny pinstriper Kfiatek. I tak w sumie do dziś trwamy w niezmienionym składzie robiąc to, co lubimy, a przy okazji dzieląc się naszą wiedzą z innymi i przy okazji samemu się ucząc.

Wrzesień, jak do tej pory był najlepszym miesiącem mijającego roku, przede wszystkim dzięki imprezom w Radomiu i w Pabianicach. RoadRunners.pl odwiedziło, głównie dzięki relacjom z wymienionych zlotów, prawie 7 tys. użytkowników z unikalnych lokalizacji, a strona miała 23 tys. odsłon. Mimo zimowej aury i przerwy w sezonie dzięki naszej regularnej pracy udaje nam się utrzymywać zainteresowanie portalem na stałym poziomie ok. 20 tys. odsłon miesięcznie.

W ciągu całego 2010 roku opublikowaliśmy 28 nowych artykułów, co daje ponad 2 artykuły miesięcznie i 107 newsów, czyli co 3-4 dni kolejny wpis. Ten wynik można by poprawić, choć pisanie o byle czym też nie jest dobrym pomysłem, a nie codziennie zdarza się znaleźć coś, co jest warte publikacji. Jeden z naszych tekstów został opublikowany w magazynie Chrom i Płomienie.

Kalendarz imprez 2010 wykonany przez RoadRunners.pl Model Chevroleta Chevelle - nagroda w konkursie RR Gadżety promocyjne RoadRunners.pl Film z imprezy Drag'n'Drift Logo RoadRunners.pl na Prima Aprilis

 

W 2010 roku udało się też nam odwiedzić największe w Polsce imprezy związane z motoryzacją zza oceanu. Byliśmy na Ride’n’Roll we Wrocławiu, na wspomnianym zlocie w Oleśnie, a także na zlocie w Ostrołęce. We wrześniu udało się nam także pojawić w Radomiu oraz w Pabianicach i ze wszystkich tych imprez przedstawiliśmy na portalu relację zdjęciową i tekstową. Udało się to dzięki zaangażowaniu naszych forumowiczów (Hodika, Corrado i Jadaniela). Byliśmy także za granicą. Na Santa Pod Mopar Euro National i Manx Drag’n’Drift. Obie imprezy odbyły się w Wielkiej Brytanii.

Z innych osiągnięć, to nasz wiosenny konkurs, na który ufundowaliśmy własnym sumptem atrakcyjne nagrody i nawiązanie współpracy z byłym redaktorem naczelnym miesięcznika "Auto po gwarancji", dzięki czemu możemy publikować stare, dobre artykuły motoryzacyjne ratując je od zapomnienia. Uruchomiliśmy także facebookowe wsparcie dla portalu oraz wykonaliśmy materiały promocyjne jak baner, koszulki, czapeczki, itp. Także zaprojektowany przez Agnieszkę Kalendarz Imprez 2010 okazał się, biorąc pod uwagę ilość pobrań, bardzo dobrym pomysłem.

Niestety nie obyło się bez wpadek. Nie udało się nam zorganizować rocznicowego konkursu w październiku tego roku, nawiązać bliższej współpracy z Chromami, czy też udało nam się napisać artykuł dziwnie podobny do artykułu innego autora, który musieliśmy usunąć. Nie udało nam się również odwiedzić wyścigów AWSA w Sochaczewie.

Wracając do sukcesów jednak chciałbym, abyśmy w 2011 roku utrzymali ten sam, dobry jakościowo poziom publikacji, aby nasze miesięczne statystyki poprawiały się regularnie, aby udało nam się być na wszystkich dobrych imprezach w kraju i na Power Big Meet w Szwecji oraz żeby system reklam na stronie ruszył ‘pełną gębą’ abyśmy mogli profesjonalnie rozwijać stronę, forum i klub. No i na koniec, aby I Zlot RoadRunners.pl okazał się sukcesem, żeby wszyscy dojechali i bawili się wspólnie do białego rana.

 

Wszelkie sugestie, nowe pomysły, poprawki itp. mile widziane. Dyskusja na forum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *